llk kez geçen sene bir kayak tecrübem de oldu

Ekstrem sporlara her zaman ilgim olmuştur. Üniversitede tırmanışla başlayan ilgim, iş hayatına girmemle de azalmadan devam etti. Özel dağcılık kulüplerinden arkadaşlarımla zaman zaman kısa ve uzun süreli geziler düzenledik, kolay ve zor tırmanışlar yaptık. Sonrasında rafting, sörf ve yamaç paraşütü de denedim, hepsinden de ayrı ayrı keyif aldım. Hala da zaman ve uygun imkan buldukça yapıyorum. İlk kez geçen sene kayak tecrübem de oldu. Şimdiye kadar nasıl denememişim arkadaşlarım da hayret etti ben de. Kayak hakkında okuduklarımdan sonra zaten denemek için can atıyordum, kışın gelmesini zor bekledim diyebilirim. Aylar öncesinden bilet alıp rezervasyon yaptırmıştım zaten. Birkaç saatlik dersten sonra daha da zevk aldım. Artık kışın da rahat rahat yapacağım adrenalin dolu bir spor aktivitem var.

Eda Demir/Müşteri Temsilcisi


Palandöken keşfedilmemiş bir cennet bence

Her sene kayak yapmak için bir haftalığına ailecek Uludağ’a gideriz. Bu yıl bir değişiklik yaptık ve Palandöken’e gittik. Gerçekten büyüleyici bir yer. Hepimiz bayıldık. Çocuklar Uludağ’a oranla hem daha rahat hareket ettiler, hem de kaldığımız yeri çok beğendiler. Tesisler ferah ve temiz. Özellikle kaldığımız otelin çocuklara yönelik kursları ve aktivitelerinden çok memnun kaldık. Bu sene, her zamankinden biraz daha uzun tatil yapma fırsatımız da olduğundan çocuklar da iyice öğrenmiş oldular. Palandöken’deki kar kalitesi ve miktarı da Uludağ’a oranla farklı olduğundan değişik bir yer tecrübe etmiş olduk. Aslında yeterince reklam yapılsa ve tesis sayısı arttırılsa daha fazla yerli ve yabancı turistin ziyaretine ev sahipliği yapacağı da kesin

Umut Canlı/Bilgisayar Mühendisi


Kayak sporu biraz dikkat ve özen gerektiren bir spor dalı

Kış tatilimi planladıktan sonra fark ettim ki, kayak malzemelerim bir hayli yıpranmış ve eskimiş. Kayak montum aslında fena durumda değildi, birkaç sene önce yeni aldım ve şehir içinde pek kullanma imkanım olmadığı için daha sağlam ve yeni kalmış. Ama kayak pantolonlarımdan biri gerçekten artık kullanılmayacak duruma gelmişti. Dönüşümlü olarak giydiğimden en az 2 tane pantolona ihtiyacım olacaktı. Ayrıca eldiven, atkı ve bere de almam gerektiğini de, decathlon web sitesini karıştırırken fark ettim. İyi ki, gitmeden önce küçük bir hazırlık yapmışım. Yoksa bunlara ihtiyacım olduğunu tatilimin ilk günü fark edip orada ne varsa onu almak ve kullanmak zorunda kalacaktım. Malum, kayak sporu biraz dikkat ve özen gerektiren bir spor dalı, malzemeleri de dikkatli seçmek şart.

Hazal Eğilmez/Satış Uzmanı


Kartepe doğa harikası biryer

Kış mevsiminden aslında pek hoşlanmazdım. Ta ki bu sene kardeşimin zoruyla kayak yapana kadar. Bugüne dek nasıl olmuş da denememişim, pişman oldum. Üstelik hemen yanı başımızda Kartepe gibi bir doğa harikası varken. Hem kardeşimin yardımları hem de okuyup öğrendiklerim sayesinde, kayak hakkında bir hayli bilgi edindim. Tabii ki denemeden ne kadar zor veya kolay olduğunu anlayamazdım ama okuduğum ve anlatılanlar kadarıyla zor olduğu kadar eğlenceli bir aktivite gibi gelmişti kayak. Yanılmamışım. Zor ama gerekli dikkati ve özeni gösterirseniz aslında herhangi bir spor dalında olduğundan daha fazla tehlikesi yok. Kıyafet ve ekipmana dikkat edildikten sonra gerisi kolay. Önemli olan dengeyi bir kez sağlamak ve o şekilde kalmaya gayret etmek, sonrası kendiliğinden geliyor zaten

Ahmet Remzi Tulum/Üretim Müdürü


Oteller kayak merkezlerine yakın ve büyük

Yaz tatilindense kış ve kar tatilini daha çok seviyorum. Sevgilimi de kar tatiline alıştırdığım için artık daha rahat plan yapabiliyoruz. Bu kış çok merak ettiğimiz için Sarıkamış’a gittik, şimdiye kadar uzak diye hep ertelemiştik. Ertelediğimize ikimiz de pişman olduk, gayet güzel ve modern tesislerin yer aldığı bir yer. Oteller kayak merkezlerine yakın ve büyük. Odalar ferah ve her türlü ihtiyaç düşünülmüş. Küçük bir ütü masası ve ütü bile vardı. Wi-fi hızı gayet iyi, sevgilim wi-fi hızını bahis siteleri uzerinden rulet oynayarak yeterince test etti mesela. Ayrıca yemekler, özellikle de et yemekleri çok lezzetliydi. Bunun sebebinin bu bölgenin havası ve suyu olduğunu öğrendik. Sonuçta tatilimiz çok keyifliydi.

Kerem Can Cengiz/Mimar